Для запису на прийом та консультацію: +38-093-0299-099 +38-096-7788-246

Головна сторінка

запис на консультацію до #Гордія Рибчинського

мамолога, хірурга-онколога, лікаря УЗД, к.м.н.,

естетична медицина

Головна сторінка

тел: 093-02-99099 (Viber)

 

Періодичність відвідування мамолога залежить від віку, спадковості, наявності гінекологічних захворювань, а також самих скарг та запитань.

Жінкам, яких нічого не турбує з приводу молочних залоз, після 30 років слід відвідувати мамолога один раз в 1,5 – 2 роки; при мастопатії – 1 – 2 рази в рік або частіше, за призначенням лікаря. При наявності у близьких родичів проблем з молочними залозами відвідувати мамолога після 30 років слід 1 – 2 рази на рік.

Добре, якщо на огляд до лікаря прийде майбутня мама, оскільки в період вагітності організм перебуває у потужному гормональному стресі. Тому, слід завчасно обтежитися на предмет можливих ризиків ускладнень під час вагітності, які варто мінімізувати до планування сімейного поповнення.

Якщо жінка прийняла рішення зробити операцію по корекції молочної залози, а також у разі призначення гормональних препаратів, консультація мамолога обов’язкова.

Симптоми, при яких варто звернутися до мамолога:
 • Почервоніння молочних залоз;
 • Зміна їх розмірів;
 • Виникнення ущільнених ділянок;
 • Виділення із сосків;
 • Біль в молочних залозах;
 • Біль в районі пахвової западини;
 • Втягування сосків;
 • Асиметричність молочних залоз;
 • Набухання молочних залоз;
 • Відчуття дискомфорту в області грудей.

Що ж є причиною пізнього звернення до лікаря – це страх. Але відомо, що своєчасне звернення до лікаря, своєчасна діагностика будь-якої патології молочної залози це запорука успішного лікування.
В арсеналі сучасної мамології є безліч методів якісного лікування цього захворювання. Виготовляються медичні препарати що усувають симптоми і причину мастопатії.
Не варто бояться йти на прийом до лікаря мамолога онколога, адже саме відтягування моменту відвідування фахівця збільшує ймовірність різного роду ускладнень. І саме своєчасне відвідування мамолога зможе з високою ймовірністю виключити захворювання або запобігти його розвиток.

Слід дотримуватися кількох правил з метою профілактики захворювання
 • Проводити самостійне обстеження грудей
 • Раз на рік показуватися до лікаря-мамолога
 • Раз на рік показуватися до лікаря-гінеколога
 • Своєчасно лікувати різного роду гінекологічні, ендокринологічні та інші захворювання

Памятайте, жоден форум, порада подруги, методи лікування, вказані в інтернеті чи іншій популярній літературі НЕ можуть гарантувати правильність підходу та лікування захворювання молочних залоз!

Кожна жінка – єдина і неповторна! Тому і підхід до діагностики та лікування мають бути індивідуальними! Любіть себе, бережіть, ставтеся дбайливо до себе і свого здоров’я, вчасно реагуйте на “дзвіночки”, які подає Ваш організм.

З повагою до Вас, шановні Жінки,

Гордій Рибчинський – лікар-мамолог, хірург-онколог, лікар УЗД; кандидат медичних наук.

Фіброзно-кистозна Мастопатія

Доброякісна дисплазія молочної залози (мастопатія): солітарна кіста молочної залози; дифузна кістозна мастопатія; фіброаденоз молочної залози; фібросклероз молочної залози; доброякісна дисплазія молочної залози, неуточнена; інші доброякісні дисплазії молочної залози.

Мастит

Запальні захворювання молочної залози: мастит післяпологовий; інтерстиціальний; гнійний; негнійний.

Пухлини грудей (молочних залоз)

Доброякісні пухлини молочних залоз характеризуються повільним зростанням, вони не поширюються на навколишні тканини, не утворюють метастазів. Злоякісні пухлини молочних залоз найчастіше розвиваються з клітин епітелію проток, часточок паренхіми залози. Характерний швидкий ріст (пропорційна залежність від віку - чим молодший організм тим процес агресивніший і швидше розростається), проникненням в сусідні тканини і органи, метастазуванням.

Гінекомастія

Виокремлюють декілька типів прояву патології: гінекомастія помилкова (залози збільшуються через жирову тканину), справжня (залози збільшуються за рахунок обсягу залозистої тканини), змішана - поєднує в собі неправдиву і справжню форми. На фоні гінекомастії, у близько 1% випадків виникає рак молочної залози

Фіброаденома

Фіброаденома - доброякісна пухлина молочної залози. Вважається передраковим станом. У близько 3 % випадків може переродитись в злоякісну пухлину.

Рак молочної залози

Рак молочної залози це злоякісна пухлина молочної залози. Чим скоріше (завчасно) діагностується, тим більше шансів на високоефективне лікування та довшу тривалість життя. Рак нульової стадії дозволяє після лікування забути про цей діагноз.

Новини Медицини та Охорони здоров'я

Нове в охороні здоров'я України, найцікавіші світові відкриття в медицині. Новини про медичні досягнення та здоров'я українців.

дефектні рубці молочних залоз, хронічна запальна фіброзно-кистозна мастопатія та секторальні резекції молочних залоз в анамнезі
дефектні рубці молочних залоз, хронічна запальна фіброзно-кистозна мастопатія та секторальні резекції молочних залоз в анамнезі

Рибчинський Г. О. Деякі аспекти ведення пацієнток з дефектними рубцями молочних залоз з хронічною запальною фіброзно-кистозною мастопатією та секторальними резекціями…

Детальніше
Детальніше
Детальніше
Детальніше