Для запису на прийом та консультацію: +38-093-0299-099 +38-096-7788-246

Новини

зниження тиску

Вчені пов’язали поступове зниження тиску з наближенням смерті

Артеріальний тиск у літніх людей поступово починає зменшуватися приблизно за 14 років до смерті.

Британські дослідники з’ясували, що це справедливо навіть для людей, які страждають від гіпертонії, пише Medical Express.

Детальніше
залежність від смартфонів

Американські вчені дослідили, як залежність від смартфонів змінює мозок

Дослідники США виявили зміни хімічного складу мозку у людей, які є залежними від смартфонів.

Таких висновків дійшли вчені з Радіологічного товариства Північної Америки, повідомляє UberGizmo.

Під час дослідження використовувалася магнітно-резонансна спектроскопія для вивчення мозку 19 підлітків, які надмірно захоплюються смартфонами і інтернетом. Для протиставлення було вибрано стільки ж “незалежних” учасників приблизно такого ж віку.

Детальніше
синтетична молекула

Створено синтетичну молекулу, яка здатна перемогти супербактеріі

Науковці з Монреальського Університету змогли успішно заблокувати гени, що відповідають за імунітет бактерій до антибіотиків.

Фахівці кафедри біохімії та молекулярної медицини Університету Монреаля знайшли спосіб блокування плазмідів, завдяки яким передаються гени стійкості до антибіотиків, повідомляє Science Alert.

Детальніше
медична реформа

Медична реформа – українцям пояснили, кого не будуть лікувати безкоштовно

Українці, які не підпишуть декларацію з лікарем про надання первинної медичної допомоги, втратять право на безкоштовні медичні послуги з 2020 року.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Детальніше
список міст з найбруднішим повітрям

Екологи назвали список міст з найбруднішим повітрям

Кількість летальних випадків від забрудненого навколишнього середовища вже давно перевищила рівень смертності від СНІДу, туберкульозу і малярії разом узятих. У 2015 році хвороби, які виникли через брудне повітря, води і грунту, вбили 9 мільйонів людей у світі.

Не оминула біда і Україну. Міністр екології України Остап Семерак заявив: “На жаль, сьогодні Україна посідає місце в п’ятірці країн за кількістю смертей на 100 тисяч населення від забруднення повітря”.

Детальніше
таблетки з датчиком прийому

У США схвалили електронні таблетки з датчиком прийому

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше схвалило використання таблеток, які подають сигнал при попаданні в шлунок.

Цей пристрій містить спеціальний датчик, який відсилає дані про прийом ліків на смартфон пацієнта, а також лікаря, повідомляє LA Times.

Детальніше
успішна пересадка голови

Італійський хірург заявив про успішну пересадку голови

Нейрохірург Серджіо Канаверо заявив, що в Китаї провели операцію, в результаті якої з’єднали хребет, нерви та кровоносні судини голови одного трупа з тілом іншого.

Доказом того, що операція була успішною, Канаверо називає результати електричної стимуляції нервів, повідомляє видання The Telegraph.

Детальніше
Медичну реформу принято

За медичну реформу проголосовано у парламенті

Медичну реформу в Україні – проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, яку ще у квітні 2017 року підготували у Кабінеті міністрів – нарешті підтримала Верховна Рада.

Детальніше