Для запису на прийом та консультацію: +38-093-0299-099 +38-096-7788-246

список міст з найбруднішим повітрям

Екологи назвали список міст з найбруднішим повітрям

Кількість летальних випадків від забрудненого навколишнього середовища вже давно перевищила рівень смертності від СНІДу, туберкульозу і малярії разом узятих. У 2015 році хвороби, які виникли через брудне повітря, води і грунту, вбили 9 мільйонів людей у світі.

Не оминула біда і Україну. Міністр екології України Остап Семерак заявив: “На жаль, сьогодні Україна посідає місце в п’ятірці країн за кількістю смертей на 100 тисяч населення від забруднення повітря”.

Маріуполь, Дніпро, Запоріжжя та Кам’янське – “золотий фонд” української промисловості буквально задихається від власного повітря. В останні кілька років тут реєструють найвищі показники смертності від хвороб кровоносної системи, інфаркту міокарда та церебрального інсульту.
Повітря України псують величезні підприємства, що працюють на застарілих технологіях. Однак в антирейтинг екологів входить колись одне з найзеленіших міст Європи – Київ. За останні 10 років тут вирубали 4 тисячі гектарів дерев, що дорівнює площі житлового масиву Троєщина. Також в місті зросла кількість машин, що використовують неякісне паливо.

У столиці майже ніде дихати свіжим повітрям, стверджують фахівці. Більш-менш приємно легким тільки в Пуща-Водиці, передмісті Києва.

Розчаруванням стала і Одеса – морський бриз не перебивати в повітрі формальдегід, фенол, фтористий водень і аміак. Ці шкідливі речовини викидають місцеві підприємства та порт. Катастрофічно брудне в цьому році і море. Близько місяця тому камені одеських пляжів стали криваво-червоними. Біологи констатували: всьому виною стала поява токсичних дінофітових водоростей. Купання в такому “хімічному басейні” гарантує хвороби печінки і дихальних шляхів.

Проте, в Україні є регіони, де можна дихати на повні груди. Офіційні компліменти від екологів отримали Тернопіль, Львів, Суми і Хмельницький. Експерти заявили, що і там повітря неідеальний, але в порівнянні з усією Україною ці міста можна назвати буквально курортними.

Нагадаємо, раніше найбруднішими містами України фахівці називали Ужгород і Рівне.

За матеріалами сайту segodnya.ua