Для запису на прийом та консультацію: +38-093-0299-099 +38-096-7788-246

медична реформа

Медична реформа – українцям пояснили, кого не будуть лікувати безкоштовно

Українці, які не підпишуть декларацію з лікарем про надання первинної медичної допомоги, втратять право на безкоштовні медичні послуги з 2020 року.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основі цієї інформації, занесеної до реєстру, НСЗУ обчислює кошти, які згідно з контрактом повинна отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послугу первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги отримуватимуть гроші тольки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларацію”, – йдеться в повідомленні.

Також, якщо людина потребує негайного втручання, лікар повинен надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

Як зазначили у відомстві, підписати декларацію з лікарем “первинки” можна під час першого візиту в медустанову. Поки пацієнт не звернеться за медичною допомогою, ці послуги сплачувати не будуть. Після першого ж звернення і підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава.

Ті громадяни, які не укладуть з лікарем первинної ланки декларації, зможуть за власні гроші отримувати від лікарів необхідні медичні послуги. У МОЗ зазначають, що це не є незаконним, проте не буде регулюватися державою, і оцінка якості цих послуг залишиться поза систем державного контролю якості.

Як повідомляв “Обозреватель”, раніше в Кабінеті міністрів опублікували перелік медичних послуг, які будуть оплачуватися за рахунок держави внаслідок медичної реформи.

За матеріалами сайту obozrevatel